Izvor: Blic, 02.Sep.2016, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ambasador SAD u utorak u selu Reljan kod Preševa

Ambasador SAD u Beogradu, Kajl Skot, posetiće u utorak, 6. septembra, selo Reljan kod Preševa povodom zajedničkog medicinskog angažmana vojski SAD, Srbije i Angole u kome će medicinski timovi stanovnicima osam sela jablaničkog i pčinjskog okruga pružati besplatne medicinske usluge, navodi se u saopštenju ambasade SAD.

U medicinskom angažmanu će učestvovati 60 vojnih medicinskih radnika, 26 iz Nacionalne garde Ohaja, 31 iz Vojske Srbije i tri posmatrača iz vojske Angole.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Aktivnost će trajati od 5. do 17. septembra tokom kojih će medicinski timovi stanovnicima osam sela jablaničkog i pčinjskog okruga pružati besplatne medicinske usluge poput pregleda lekara, stomatologa i veterinara.

Kako se navodi u saopštenju ambasade, ovim aktivnostima će se "osnažiti saradnja između SAD, Srbije i Angole, a u isto vreme će se pružiti zdravstvena nega stanovnicima udaljenih i siromašnih sela južne Srbije".

Takođe, kako navodi ambasada, stvoriće se osnova za sličnu vojno medicinsku vežbu u Angoli 2017. godine, što će, kako se navodi, predstavljati "prvi zajednički vojno-medicinski angažman Srbije i SAD u nekoj trećoj zemlji".

"Ovim projektom se potvrđuje opredeljenost vlade SAD da proširuje saradnju sa Srbijom kroz zajedničke aktivnosti", navodi se u saopštenju ambasade SAD.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.