Izvor: B92, 23.Dec.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Alterglobalisti protiv izbora u Srbiji

Novi Sad -- Alterglobalistička koalicija "Drugačiji svet je moguć" saopštila je u utorak uve;e da će se u narednim danima aktivno uključiti u "antiizbornu kampanju". U saopštenju, ova koalicija navodi da će u četvrtak, 25. decembra, na Trgu Slavija u Beogradu, postaviti infoštand i deliti letke antiizborne kampanje, koja nosi naziv "Zbogom partije". Alterglobalisti se suprotstavljaju liberalnom kapitalizmu i vladavini multinacionalnih kompanija, naglašavajući "humaniji koncept" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << globalizacije sveta.

"Mi smatramo da se rešenje nalazi isključivo u direktnom političkom angažmanu ljudi, a ne u posredničkom partijskom sistemu. Ne želimo da biramo izmedju nacionalne i 'gradjanske' opcije, izmedju Velike Srbije i Medjunarodnog monetarnog fonda, ubijanja ratom i ubijanja bedom", navode u saopštenju Alterglobalisti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.