Akcija pomoći vrtiću u Orahovcu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Mar.2009, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Akcija pomoći vrtiću u Orahovcu

BEOGRAD - Udruženje vaspitača Beograda saopštilo je danas da je pokrenulo akciju "Vrtići Beograda za vrtić na Kosovu" u nameri da deci iz Orahovca obezbedi sredstva i normalne uslove za rad i učenje.

Udruženje vaspitača u saopštenju navodi da bi akcija, koju podržava i Sekretarijat za dečju zaštitu Beograda, trebalo da bude završena do 16. aprila - Dana vaspitača.

Već 10 godina, u Orahovcu deca srpske nacionalnosti zajedno sa vaspitačem borave >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i rade u podrumu jedne kuće u izuzetno lošim uslovima u vlazi i bez dovoljno svetla.

Udruženje vaspitača Beograda je pre pet godina organizovalo prodajnu izložbu dečjih radova i od tih prihoda vrtićima u Orahovcu i Velikoj Hoči obezbedilo stolove, stolice, tepih, usisivač, televizor, didaktički i potrošni materijal.

U obdaništu predškolskog uzrasta borave i deca školskog uzrasta jer posle nastave nemaju gde da provode slobodno vreme.

Sredstva bi kako je planirano trebalo da se obezbede prodajom ulaznica za predstave koje će vaspitači prirediti u svim predškolskim ustanovama.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.