Izvor: B92, 25.Mar.2011, 08:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Agencija predaje izveštaj o radu
Beograd -- Jedan od glavnih problema u radu Agencije za borbu protiv korupcije odnosi se na zakon o finansiranju stranaka, kaže predsednik Odbora Agencije Čedomir Čupić.
Inače, ta agencija danas predaje Skupštini Srbije svoj godišnji izveštaj o radu za 2010. godinu.
Čupić je objasnio da godišnji izveštaj o radu Agencije za borbu protiv korupcije ima četiri dela u kojima su predstavljeni rezultati i problemi.
"Jedan od glavnih problema za rad Agencije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odnosi se na deo zakona koji je vezan za sukob interesa. Drugi problem je da se što hitnije donese zakon o finansiranju stranka koji smo očekivali još prošle godine", rekao je Čupić.
Prema njegovim rečima, izveštaj je pregled svega što je Agencija radila u 2010, odnosno onoga što je bila njena zakonska obaveza. U njemu se nalazi ono što je Agencija izvršila, ali i sve prepreke koje su bile u sprovođenju zakona.
Predsednici Skupštine Srbije Slavici Đukić Dejanović izveštaj će predati direktorka Agencije Zorana Marković i predsednik Odbora agencije.





