Izvor: B92, 10.Avg.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

71% objekata obnovljeno do kraja leta

Kosovo Polje -- Vršilac dužnosti šefa UNMIK-a Čarls Brejšou izjavio je da će 71% kuća zapaljenih u martu biti obnovljeno do kraja leta.

Nakon obilaska osnovne škole i doma zdravlja u Kosovu Polju čija je rekonstrukcija nedavno započela, Brejšou je rekao da bi sve zajednice trebalo da se uključe u obnovu kako bi se stvorilo bezbendo okruženje za ljude koji su pretrpeli strahote tokom martovskih sukoba.

Pored toga što UNMIK i Kfor nastoje da obezbede sigurno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << okruženje važno je i to što je narod Kosova shvatio da mora da bude mnogo angažovaniji u sprečavanju incidenata, rekao je Brajšou i dodao da je sada broj međuetničkih incidenata znatno manji nego pre.

Vršilac dužnosti šefa UNMIK-a poručio je raseljenim da treba da shvate da Vlada Kosova i međunarodna zajednica čine napore da se njihove kuće ponovo izgrade kako bi se vratili.

Kosovo Polje je među opštinama u kojima je bilo najviše šteta tokom martovskih nemira, ali i medju prvima gde je počela obnova. U toj opštini, tokom nereda uništeno je najmanje 186 objekata, čiji su vlasnici Srbi. Proces rekonstukcije je počeo na 106 objekata, dok se za preostalih 80 kuća još uvek sklapaju ugovori za obnovu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.