Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Sep.2010, 19:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ђелић: Европске интеграције су приоритет Србије
АДА -
Потпредседник Владе за европске интеграције и министар за науку и технолошки развој Божидар Ђелић изјавио је данас у разговору са руководством општине Ада да су европске интеграције приоритет Србије.
Ђелић је изразио очекивање да ће Мађарска, која наредне >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << године председава Европском унијом, помоћи Србији да што пре уђе у Унију, у чему јој, како је нагласио, у многоме може мађарска национална мањина у Војводини.
Према његовим речима, за север Војводине приоритет треба да буде и међугранична сарадња са Мађарском и Румунијом.
Ђелић је рекао да Ада треба да искористи шансу која се пружа кроз структурне пројекте ЕУ, кроз пограничну сарадњу Мађарске и Румуније.
Треба радити на заједничким пројектима прекограничне сарадње и са њима конкурисати на конкурсу које ће ЕУ расписати већ у октобру кроз програм "приступних фондова", рекао је Ђелић.
Он је разговарао и са одбором за смањење сиромаштва у Ади, којем је обећао помоћ. Након тога Ђелић је посетио Основну школу "Новак Радонић" у Молу, где је социјално угроженој деци поклонио неопходне уџбенике, телескоп и научну енциклопедију за основце и средњошколце.
Обраћајући се присутнима, Ђелић је казао да науку треба приближити деци основног образовања и да ће у томе у многоме помоћи данашњи његови поклони, а да ће знање победити сиромаштво.
Потпредседник Владе вечерас ће посетити Кикинда и разговарати са руководством те општине, а затим ће члановима ђачког парламента одржати предавање на тему "Значај уласка Србије у Европску унију" у Центру за едукацију.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









