Настављена седница републичког парламента

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jul.2010, 11:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Настављена седница републичког парламента

БЕОГРАД -

Посланици републичког парламента наставили су данас рад расправом у појединостима о изменама и допунама Закона о безбедности саобраћаја на путевима, на које је пристигло 25 амандмана.

Измене и допуне формулисане су у циљу даљег усаглашавања закона са међународним >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << прописима и предвиђају да се у одређеним случајевима затворска казна за поједине прекршаје замени новчаном у вредности до 150.000 динара.

Измене и допуне закона не предвиђају измене одредби које се односе на број казнених поена и не значе блаже санкције за прекршиоце. Посланици су јуче завршили расправу у начелу о предлогу за избор новог гувернера Народне банке Србије, као и предлогу кандидата за избор члана Високог савета судства из реда професора Правног факултета чиме су завршили расправу у начелу о свих 14 тачака, колико их има на дневном реду ванредног заседања, које је почело 13. јула.

Такође, јуче је завршена и расправа о амандманима на Предлог закона о трговини.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.