Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Dec.2010, 13:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Јовановић: Влада неспособна, Николићева још гора
БЕОГРАД -
Лидер Либерално-демократске партије Чедомир Јовановић је изјавио да је "ова влада неспособна", али да би "Николићева била гора" и да се "сада сви крију иза леђа Тадића".
Он је, у интервјуу који Вечерње новости објављују данас, рекао да парламентарне изборе >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << у Србији очекује током идуће године, надајући се "нормалнијем политичком и медијском амбијенту" и упозоравајући да "та атмосфера није могућа без потврде кандидатуре за ЕУ".
"ЛДП је алтернатива влади, али нећемо кампању у којој ће бити могуће да ДС замени њихова пиратска копија, напредњаци који политику граде на платформи да немају став ни о чему. Влада ДС и СПС је неспособна, али влада Николића и Коштунице би била катастрофална", казао је Јовановић.
"Садашња влада има већину, али нема садржај... До сада смо подржали владу у сваком европском потезу и тиме смо одузели уцењивачки аргумент онима код којих је власт тражила и нашла подршку за неке друге, катастрофалне одлуке", додао је он.
"Владу са ДС, која нам јесте најближа, не можемо правити на основама на којима она сарађује са другима. Јак ЛДП је излаз и из конфузије ДС, која резултира државном стани-крени политиком и скривањем иза леђа Тадића, који је у међувремену морао да постане све, па се тако широко ангажован заправо претвара у неефикасног председника који не може ни у чему да иде до краја", рекао је Јовановић.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







