Динкић: Или радикална реконструкција Владе – или никаква

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Nov.2010, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Динкић: Или радикална реконструкција Владе – или никаква

БЕОГРАД -

Потпредседник Владе Србије Млађан Динкић изјавио је данас у Београду да је потребна радикална реконструкција владе и најавио скори договор са Међународним монетарним фондом (ММФ) о буџету за 2011.

"Не верујем да ће бити ванредних избора и мислим да је идеја >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << председника Србије Бориса Тадића о реконструкцији владе добра и моје лично мишљење је - или треба радити радикалну реконструкцију или је уопште не радити", рекао је Динкић, министар економије за Телевизију Б92.

Време да се подвуче црта

Динкић, који је и и председник "Уједињених региона Србије" (УРС), рекао је да се то односи и на рад његовог министарства и да није никакав проблем да изађе из Владе уколико неко буде оценио да као министар економије није радио како треба.

По Динкићу, дошло је време да се "подвуче црта" и да се каже ко је за шта одговаран, ко је шта радио и који министри нису урадили оно што се од њих очекивало.

"Уколико имате промашаје у раду министара и не замените их, у најмању руку, наравно да то кошта оног ко је најодговорнији за формирање владе и ако партије тих министара не буду спремне да их се одрекну то ће их коштати на наредним изборима", казао је Динкић.

Министар је оценио да су реформе у Србији веома споре и да је то последица коалиционе владе, "јер реформске странке добијају мало гласова на изборима".

Споразум није постигнут због болести министарке

Динкић је негирао шпекулације да због апетита појединих министарстава и поделе новца са ММФ није постигнут договор око буџета за 2011.

Динкић је казао да договор око буџета за наредну годину није постигнут због болести министарке финансија Диане Драгутиновић која води преговоре.

"Сада смо наставили преговоре са ММФ путем електронске поште и до следећег четвртка би требало да постигнемо договор о буџету за следећу годину", изнео је Динкић.

Министар је казао да ће договор са ММФ сигурно подразумевати нижи буџетски дефицит, који ће бити око четири одсто бруто домаћег производа Србије.

Ни сјајно - ни катастрофално

Динкић је казао да је Србија релативно боље прошла у светској економској кризи од других земаља, да ситуација није сјајна, али није ни "тако катастрофална".

Министар је казао да се не осећа одговорним што се споро реализују инфраструктурни пројекти у Србији, нити што се споро издају грађевинске дозволе или што нема довољно млека, јер за то одговорност могу само да сносе министри који воде те ресоре.

Динкић је навео да се као председник УРС залаже за избалансиран регионални развој и децентрализацију у Србији, што је срж функционисања Европске уније и концепт који су спровеле све веће европске земље.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.