Pet mladih žena koje svoju budućnost vide u Kosjeriću osnovalo zemljoradničku zadrugu Kosjerka

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Maj.2022, 18:02

Pet mladih žena koje svoju budućnost vide u Kosjeriću osnovalo zemljoradničku zadrugu Kosjerka

Iz programa ministarstva za brigu o selu dodeljeno je još 107 kuća na selu, a u ovoj fazi tog konkursa najveće interesovanje iskazano je za kuće na području vojvođanske opštine Sečanj gde je dodeljeno čak 18 nekretnina

Kada je reč o podršci zadrugarstvu, koju realizuje pomenuto ministartvo, ženska zadruga iz Kosjerića napravila je pravi privredni zaokret u tom mestu.

Pet mladih žena koje svoju budućnost vide u Kosjeriću, osnovalo je zemljoradničku >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << zadrugu Kosjerka, kako kažu od ministarstva za brigu o selu dobili su vetar u leđa u pravom trenutku kada im je po osnovu konkursnog apliciranja dodeljeno sedam ipo miliona dinara za nabavku opreme za preradu voća.

Uskoro se očekuju novi programi podrške ekonomskom razvoju sela, poručio je ministar Krkobabić.


Pogledaj vesti o: Nekretnine

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.