Čović: Verujem u ovaj tim Zvezde

Izvor: Studio B, 19.Apr.2013, 18:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čović: Verujem u ovaj tim Zvezde

Predsednik košarkaškog kluba Crvena zvezda Nebojša Čović rekao je kako veruje da ovaj sastav crveno-belih može da ostvari zacrtane ciljeve i da će u trenucima kada to bude najpotrebnije ponovo biti pravi.

"Zaista verujem u tim koji imamo. Mislim da imamo kvalitetne igrače i nijednog trenutka u njih nisam sumnjao. Možda trenutno nisu u najboljoj formi, ali to su isti oni igrači koji su nanizali >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << 11 pobeda zaredom, plasiarili se u Last 16 fazu Evrokupa, osvojili drugo mesto u Jadranskoj ligi i osvojili Kup Radivoja Koraća. Znam koliko energije ulažu u poslednje vreme i siguran sam da će se taj njihov trud isplatiti", rekao je Čović za klupski sajt. 

Komentarišući neočekivane poraze u Superligi Srbije, prvi čovek Zvezde je istakao da ih nijedan tim nije nadigrao. "Sami smo sebe pobedili. Isključivo našim greškama i propustima smo došli u ovu situaciju. Porazi su sastavni deo sporta, istina je da to nismo očekivali, ali sada je pravi trenutak da pokažemo koliko smo jaki, a ja sam uveren da imamo snagu i kao tim i kao klub", poručio je Čović. 

On se još jednom osvrnuo na smenu trenera Vlade Vukoičića i dolazak Dejana Radonjića na klupu tima sa Malog Kalemegdana. "Jasno i čvrsto stojimo iza odluke koju smo doneli. Naša procena je bila da nam je promena u stručnom štabu neophodna i doveli smo trenera za koga verujemo da može da nam donese željeni rezultat. Pominju se i takve priče da ne poštujemo struku, ali to jednostavno nije tačno. Potrebno je da se samo pogleda koliko smo još kao FMP proizveli kvalitetnih trenera i igrača, reprezentativaca. To se ne može postići ako se struka ne poštuje", rekao je on.   

Čović očekuje da će Zvezda imati podršku navijaca na završnom turniru Jadranske lige u Laktašima, od 25. fo 27. aprila. "Podrška navijača nam je izuzetno važna. Ne treba posebno naglašavati koliki značaj ima ovaj Fajnal-for u Laktašima. Zato ih pozivam da nas podrže, jer samo zajedno možemo do uspeha", zaključio je Čović. 

Košarkaši Crvene zvede će u četvrtak od 17 sati igarti protiv Radničkog iz Kragujevca, dok se u drugom polufinalu od 21 sat sastaju Igokea i Partizan.
Pogledaj vesti o: Nebojša Čović

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.