Izvor: Blic, 07.Avg.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raspisana poternica za Predragom Strugarom
Crnogorska policija raspisala je danas, po naredbi Višeg suda u Bjelom Polju, nacionalnu poternicu za Predragom Strugarom, koji se sa još sedam osoba tereti za ubistvo 23 civila albanske nacionalnosti u selu Kaluđerski Laz kod Rožaja, u vreme NATO intervencije 1999. godine.
Uprava policije je, po naredbi Višeg suda u Bijelom Polju, raspisala nacionalnu poternicu za Predragom P. Strugarem, rođenim 25. maja 1958. godine u Beogradu, sa prebivalištem u Podgorici, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zbog sumnje da je počinio ratni zločin protiv civilnog stanovništva, rekla je portparol Uprave Tamara Popović, prenosi RTS.
U toku je, kako je rekla, prikupljanje potrebne dokumentacije radi raspisivanja međunarodne poternice za Strugarom, sa prioritetom prema Srbiji.
Strugar je sin generala bivše JNA Pavla Strugara, kojeg je Tribunal u Hagu pravosnažno osudio na sedam i po godina zatvora zbog ratnog zločina počinjenog tokom vojnih operacija na Dubrovačkom ratištu u jesen 1991. godine.
Za ratni zločin nad albanskim civilima u Klauđerskom Lazu pored Strugara optuženi su Momčilo Barjaktarević, Petar Labudović, Aco Knežević, Branislav Radnić, Boro Novaković, Miro Bojović i Radomir Đurašković.
Kako su, u međuvremenu, javili podgorički mediji, bivši oficir Vojske Jugoslavije Đurašković predao se nadležnim crnogorskim organima i nalazi se u pritvoru u Bijelom Polju.



