Kfor: KPS čuva samo četiri manastira

Izvor: Blic, 17.Avg.2010, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kfor: KPS čuva samo četiri manastira

Kfor navodi da je odluku o predaji na čuvanje KPS-u doneo samo za četiri manastira, ali ne i za Visoke Dečane, Pećku Patrijaršiju, Devič i Svete Arhangele.

Kako se navodi, odluka o predaji doneta je za manastire Gračanica, Budisavci, Gorioč i Zočište. Odluku je doneo NATO na osnovu dobre bezbednosne situacije na Kosovu.

Posle predaje ovlašćenja za obezbeđivanje spomenika Kosovskim junacima u Gazimestanu, manastir Gračanica je prvo mesto čije će >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << obezbeđivanje preuzeti Kosovska policija.

Za ostala tri manastira još nije određeno tačno vreme prenošenja obezbeđenja, kaže se u saopštenju.

Za sada nema odluke da se ovlašćenja u obezbeđivanju manastira Visoki Dečani, Pećke patrijaršije, manastira Svetih Arhangela i Devič prenesu na Policiju Kosova.

Ističući da Kfor neće preduzeti nikakve ishitrene korake, u saopštenju se ističe da je SPC na Kosovu obaveštavana tokom čitavog procesa odlučivanja.

Predstavnici SPC su se izjasnili protiv prenošenja ovlašćenja za obezbeđivanje manastira Gračanica na Policiju Kosova.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.