Izvor: B92, 20.Mar.2008, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CG se nada pristupanju NATO

Ljubljana -- Slovenija se nada da će Crna Gora na aprilskom vrhu NATO dobiti poziv za početak dijaloga o pristupanju.

Predsednik slovenačkog parlamenta, France Cukjati, danas je, nakon sastanka sa predsednikom skupštine Crne Gore, Rankom Krivokapićem, izjavio da se Slovenija nada da će, na aprilskom vrhu NATO saveza, u Bukureštu, biti usvojena i odluka o početku intenzivnog dijaloga sa Crnom Gorom o pristupanju.

"Crna Gora je na dobrom putu i to >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nas raduje", izjavio je Cukjati i dodao da se nada da će proces ratifikacije Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju biti zaključen do kraja iduće godine, što bi predstavljalo i veliku mogućnost da Crna Gora 2012. godine bude tehnički spremna za ulazak u EU.

Ranko Krivokapić je, danas, predsedniku slovenačkog parlamenta predstavio proces približavanja Crne Gore evroatlantskim integracijama.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.