Dinkić: EPS i Aerodrom nisu na prodaju

Izvor: Kurir, 20.Sep.2012, 11:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinkić: EPS i Aerodrom nisu na prodaju

Ministar ekonomije rekao da će se prodati one kompanije koje imaju konkurenciju na tržištu i koje ne mogu da drže korak sa tom konkurencijom, ali nije naveo koje su to kompanije

BEOGRAD - Vlada Srbije moraće da proda deo državne imovine kako bi oborila budžetski deficit, izjavio je danas ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić.

"Imamo tačan plan. Nećemo prodavati Elektroprivredu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srbije i nijednu drugu kompaniju koja ima državni monopol, kao što je na primer aerodrom", kazao je on na Menadžment forumu jugoistočne Evrope, koji se održava u Privrednoj komori Srbije.

Dinkić je rekao da će se prodati one kompanije koje imaju konkurenciju na tržištu i koje ne mogu da drže korak sa tom konkurencijom, ali nije naveo koje su to kompanije. Prema njegovim rečima, vlada će morati da proda i "neku drugu fiksnu državnu imovinu".

Dinkić je najavio i da će biti donet zakon o ograničenju perioda restrukturiranja preduzeća do 30. septembra 2014. godine, ali je naveo da će pre toga država pokušati da pronađe strateške partnere za ta preduzeća.
Pogledaj vesti o: EPS

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Prodajemo državnu imovinu da popunimo budžet

Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Sep.2012

Vlada Srbije moraće da proda deo državne imovine kako bi oborila budžetski deficit, izjavio je danas ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Rasprodajom državne imovine krpi se rupa u budžetu

Izvor: Vesti-online.com, 20.Sep.2012

Vlada Srbije moraće da proda deo državne imovine kako bi oborila budžetski deficit, izjavio je danas ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić..."Imamo tačan plan. Nećemo prodavati Elektroprivredu Srbije i nijednu drugu kompaniju koja ima državni monopol, kao što je na primer aerodrom", kazao...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.