Izvor: Blic, 12.Jul.2010, 11:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počeli razgovori Cvetkovića i Erdogana
Predsednik vlade Srbije Mirko Cvetković sastao se danas sa premijerom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom koji se nalazi u jednodnevnoj poseti Srbiji.
Posle svečanog dočeka, uz intoniranje himni, počeli su razgovori dvojice premijera u četiri oka. Razgovorima će se potom pridružiti i delegacije dve zemlje.
Sastanku će prisustvovati, sa srpske strane, šef diplomatije Vuk Jeremić, ministar ekonomije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Mlađan Dinkić, ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić i drugi.
Po završetku sastanka trebalo bi da budu potpisani memorandum o razumevanju o realizaciji izgradnje putnih pravaca Ljig-Čačak i Čačk-Požega i okvirni sporazum o realizaciji projekta rekonstrukcije puta od Novog Pazara do Aljinovića.
Premijeri Erdogan i Cvetković će se, kako je najavljeno, potom obratiti novinarima.
Tokom posete, turski premijer će se sastati i s predsednikom Srbije Borisom Tadićem, sa kojim će potom otputovati u Novi Pazar.
Erdogan je uoči dolaska u Srbiju u intervjuu agenciji Tanjug rekao da su odnosi dve zemlje na visokom nivou i da je Srbija element stabilnosti na Balkanu.




