POČINJE PROIZVODNJA U „JURI“

Izvor: Kurir, 06.Jul.2010, 08:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POČINJE PROIZVODNJA U „JURI“

BEOGRAD - U bivšoj fabrici „Zastava elektro“ u Rači, koju je u aprilu kupila južnokorejska kompanija „Jura“, danas počinje serijska proizvodnja. Pogone će danas obići ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić i predsednik „Jure“ De Jol Om.

„Jura“ je u fabriku „Zastava elektro“ investirala osam miliona evra i do sada zaposlila 820 radnika, a plan je da se u fabrici ukupno zaposli više od 1.000 radnika. Preko SIEPA „Jura“ je dobila bespovratna sredstva iz Programa za podsticaj direktnih investicija u iznosu od 4,5 miliona evra.

(S. T.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.