Izvor: Nezavisne Novine, 25.Avg.2014, 18:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinkić svjedočio četiri časa
BEOGRAD - Bivši ministar ekonomije Srbije Mlađan Dinkić danas je u Tužilaštvu za organizovani kriminal svjedočio gotovo četiri časa u istrazi protiv osumnjičenih da su oštetili kompaniju "Galenika" za oko 75 miliona evra.
Dinkić je saslušan u svojstvu svjedoka i nakon svjedočenja nije želio da daje izjave za medije, prenose beogradski mediji.
Ova istraga vodi se protiv bivšeg generalnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << direktora "Galenike" Nenada Ognjenovića, bivšeg predsjednika Upravnog odbora te firme i direktora Socijalističke partije Srbije /SPS/ Dejana Backovića i još sedam osumnjičenih.
Oni su osumnjičeni da su oštetili "Galeniku" i pribavili protivpravnu imovinsku korist za kompaniju "Velefarm" i druga povezana preduzeća.
Krajem jula u ovoj istrazi su pred Tužilaštvom za organizovani kriminal svjedočili i predsjednik SPS-a Ivica Dačić, kao i visoki funkcioner te strane stranke Branko Ružić.
Nastavak na Nezavisne Novine...






