Dejanović: Biće rešen problem oko lekova

Izvor: NaDlanu.com, 05.Nov.2012, 12:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dejanović: Biće rešen problem oko lekova

Ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović najavila je danas da će tokom ove nedelje biti rešen problem usaglašavanja cena lekova s realnim kursom dinara kako bi se obezbedila bolja snabdevenost lekovima.

"Ministar finansija Mlađan Dinkić i ja ćemo sutra imati sastanak u pripremi za predlog vladi da konačno rešimo pitanje kursa koje mora biti realno. Nerealno pitanje kursa je, između ostalog, dovelo >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << do toga da imamo prazne rafove u apotekama", rekla je ministarka RTS-u.Ona je navela da očekuje da će biti formalizovano i to pitanje kako bi proizvođači i svi oni koji učestvuju u lancu snabdevanja lekovima bili stimulisani, odnosno omogućili da pacijenti budu što bolje snabdeveni lekovima.Govoreći o tome šta je urađeno u proteklom periodu, Dejanovićeva je istakla da je urađeno mnogo toga, a da je posebno značajno to što je deci do 18 godina, trudnicama i porodiljama omogućena besplatna zdravstvena zaštita, iako nemaju overenu zdravstvenu knjižicu.foto: http://www.mc.rs/(Tanjug)

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.