Zna se ko donosi zakone

Izvor: B92, 15.Dec.2021, 17:41

"Zna se ko donosi zakone"

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da će Republika Srpska formirati svoj Visoki sudski i tužilački savet.

On je naveo da sadašnji VSTS, koji funkcioniše na nivou BiH, neće imati nikakve nadležnosti nad Srpskom.

"Zna se ko donosi zakone u ovoj zemlji, a to nije VSTS. Mi ćemo ući u to i fomirati VSTS Republike Srpske, koji smo imali ranije", rekao je Dodik, prenela je RTRS.

On je istakao da Republika Srpska iz budžeta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izdvaja novac za plate sudija i tužilaca.

"Ne plaćaju oni. Ja i ne tražim da se politički utiče na to, ali mora se odgovarati Republici Srpskoj ako Republika Srpska već daje novac", rekao je Dodik.

Naglasio je da Republici Srpskoj ne treba pravosuđe koje ne podrazumeva odgovornost.

"Mi dajemo novac i nemamo ništa od toga. Imamo izopštene ljude koji nemaju odgovornost prema Srpskoj, koji ne smeju da proganjaju kriminalce i samo slušaju strance. Takvo pravosuđe nama ne treba", poručio je Dodik

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.