VLADA SRPSKE POSTUPILA U SKLADU SA ARBITRAŽOM ZA BRČKO

Izvor: Kurir, 07.Dec.2011, 19:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VLADA SRPSKE POSTUPILA U SKLADU SA ARBITRAŽOM ZA BRČKO

Brčko je u zajedničkom vlasništvu dvaju entiteta i pod jurisdikcijom BiH, rekao je predsednik Srpske Milorad Dodik

BANJALUKA - Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da je Vlada RS nedavno izbrisala međuentitetsku liniju razdvajanja na području Brčko distrikta i da je time u potpunosti postupila u skladu s Arbitražnom odlukom za Brčko.

On je rekao da je vladina odluka samo "realna aplikacija onoga što je ranije urađeno", >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << jer Brčko distrikt funkcioniše zasebno.

"On je u zajedničkom vlasništvu dvaju entiteta i pod jurisdikcijom BiH", rekao je Dodik.

Prema njegovim rečima, vladinom odlukom se "ništa novo nije desilo", osim što su vlasti RS na ovaj način "dale svoj doprinis i uvažile realnost".

Šef Delegacije EU u BiH Peter Sorensen kazao je da supervizija za Brčko distrikt ne spada u evropska pitanja, već je to pitanje u nadležnosti supervizora za Brčko. On je kazao ne očekuje ništa posebno od predstojeće sednice Upravnog odbora Saveta za provođenje mira (PIC) u vezi s pitanjem supervizije za Brčko distrikt. Dodik je ponovio svoj stav da OHR u BiH treba da bude ukinut, navodeći da je možda najrealnije da sedište visokog predstavnika bude izmešteno iz BiH.

Predsednik RS danas je odgovorio i na pitanje u vezi s zbirkom naučnih radova pod nazivom "Secesija", grupe anglosaksonskih autora, koje su se mogle videti u Palati predsednika RS. Dodik je kazao da je knjige naručio "za edukaciju svih onih koji žele da se upoznaju o toj temi", dodajući da je "potpuno legitimno kupiti knjige i čitati".

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.