
Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Jun.2019, 18:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SRBIMA STIŽU RUSKI HELIKOPTERI: Veliki posao nikad bliže realizaciji! (VIDEO)
Predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da je Rusija snažno privržena poštovanju Dejtonskog sporazuma i međunarodnog prava, kao i da želi da sarađuje sa celom BiH, a ne samo sa Republikom Srpskom.
Dodik je, posle sastanka sa ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejem Lavrovom u Sankt Peterburgu, rekao da je to bio susret dvojice istomišljenika po mnogim pitanjima i istakao da Rusija ne podržava "avanturistički" pristup Dejtonskom sporazumu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << />
- Nisu spremni na 'avanture' kada je reč o sadržaju Dejtonskog sporazuma, niti podržavaju ono što su radili pojedini partneri sa zapada koji su tumačili duh, a ne slovo tog dokumenta - izjavio je Dodik za RTRS.
Kako je naveo, tema razgovora bilo je i formiranje vlasti u BiH, situacija na KiM i u Severnoj Makedoniji, kao i nedavno održani izbori za Evropski parlament.
Dodik je kazao da je sa Lavrovom razgovarao i o nastavku saradnje Rusije i Republike Srpske u oblasti privrede, poljoprivrede, turizma i kulture.
- Ocenili smo da je naša saradnja dobra i da kroz moju ulogu u Predsedništvu cela BiH može dobiti mnogo više od saradnje sa Rusijom, koja želi da sarađuje sa svima u BiH, a ne samo sa Republikom Srpskom - rekao je Dodik.
Dodao je da je na sastanku bilo reči i o ranije započetom projektu za sertifikaciju zavoda "Orao" iz Bijeljine u kojem bi bili servisirani helikopteri ruske proizvodnje.
- Iz poznatih razloga Rusija više ne daje sertifikate institutima u Ukrajini, gde su ranije servisirani ruski helikopteri, tako da je ovo prilika da ga mi steknemo. Dobili smo obećanje da će se ići u tom pravcu - kazao je Dodik.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Dodik: Rusija poštuje Dejtonski sporazum,ne podržava avanture
Izvor: B92, 06.Jun.2019
Milorad Dodik izjavio je da je Rusija snažno privržena poštovanju Dejtonskog sporazuma i međunarodnog prava, kao i da želi da sarađuje sa celom BiH...Dodik je, posle sastanka sa ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejem Lavrovom u Sankt Peterburgu, rekao da je to bio susret dvojice istomišljenika...