Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Nov.2010, 09:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinar neznatno oslabio
BEOGRAD -
Dinar je danas oslabio prema evru za 0,05 odsto, tako da je zvanični srednji kurs 107,0464 dinara, objavila je Narodna banka Srbije.
Prema zvaničnom srednjem kursu NBS-a, evro vredi pet para više nego juče, kada je srednji kurs bio 106,9929 dinara za evro.
Od početka godine NBS je ukupno prodala dve milijarde i 359,7 miliona evra i kupila 10 miliona evra kako bi sprečila prekomerne oscilacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << domaće valute.
Dinar je ove godine bio najjači 4. januara, kada je zvanični srednji kurs iznosio 95,9679 dinara za evro, a najslabiji 5. novembra, kada je zvanični srednji kurs bio 107,3228 dinar za evro.
Devizni kurs se formira na međubankarskom deviznom tržištu i primenjuje se od 8.00 narednog radnog dana.
Pogledaj vesti o: Kurs evra, Kurs dinara
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











