Pantić Tačijev stipendista

Izvor: B92, 08.Nov.2012, 00:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pantić Tačijev stipendista

Beograd -- Predsednik opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić dobio pre 4 godine stipendiju kosovske vlade od 90.000 dinara za doktorske studije u Beogradu, piše Pres.

Pantić je pre četiri godine dobio stipendiju od Ministarstva za zajednice i povratak u Vladi Kosova za doktorske studije na Tehnološko-metalurškom fakultetu u Beogradu u iznosu od 90.000 dinara (po tadašnjem kursu 1.097 evra), piše ovaj beogradski list.

Prvi čovek opštine Kosovska Mitrovica priznao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je za Pres da je uzeo tu stipendiju. On je objasnio da je u trenutku podnošenja zahteva za školarinu imao mesečna primanja od svega 11.000 dinara.

"Nemam šta da krijem, tražio sam stipendiju od tadašnjeg ministra Bobana Stankovića zbog nezavidne materijalne situacije u kojoj sam se našao. Primao sam samo 11.000 dinara od Nacionalne službe za zapošljavanje i sa tim novcem sam mogao samo da izdržavam ženu i četvorogodišnju ćerku. Nisam imao para za školarinu za doktorske studije," rekao je Presu Pantić, ali i naglasio da je to bilo „pre proglašenja nezavisnosti KiM".

Pantić tvrdi da je stipendiju dobio 8. februara, a kosovske vlasti su jednostrano proglasile nezavisnost devet dana kasnije.

"Nisam ni dinar primio od Albanaca, to je finansirao Unmik," rekao je Pantić, i istakao da od februara 2008. godine, kada je proglašena kosovska nezavisnost, ni korak nije napravio ka južnom delu pokrajine.

Međutim, u njegovom „zahtevu za sponzorisanje doktorskih studija", u koji je Pres imao uvid, sa potpisom tadašnjeg kosovskog ministra za zajednice i povratak Bobana Stankovića, navodi se da je Pantić tražio stipendiju od Vlade Kosova kao rukovodilac kancelarije tog ministarstva.

Pantić je, međutim, kako se navodi u tom dokumentu novac od kosovske vlade dobio 4. aprila, odnosno, mesec i po dana posle proglašenja nezavisnosti Kosova.

On je u zahtevu napisao da očekuje da mu isplate stipendiju jer „nikada do sada nije koristio nikakve privilegije" u tom ministarstvu, piše list Pres.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pantić Tačijev stipendista

Izvor: Vesti-online.com, 08.Nov.2012

Predsednik opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić dobio pre 4 godine stipendiju vlade samoproklamovanog Kosova od 90.000 dinara za doktorske studije u Beogradu, piše Pres. ..Ovde potpis..Pantić je pre četiri godine dobio stipendiju od Ministarstva za zajednice i povratak u Vladi Kosova za doktorske...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.