Evro sutra 118,01 dinara

Izvor: Radio 021, 29.Jun.2018, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evro sutra 118,01 dinara

NBS je kupila 75 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu, a u ponedeljak, 2. jula, zvanični srednji kurs dinara će iznositi 118,01 dinara za evro.

To je neznatna promena u odnosu na danas, objavila je NBS.

Centralna banka je od početka godine kupila ukupno 1,37 milijardi evra, uključujući i današnju intervenciju, i prodala 180 miliona kako bi ublažila veće dnevne oscilacije kursa.

Dinar će prema evru biti za 0,1 odsto jači nego pre >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << mesec dana, a na godišnjem nivou jači za 2,4 odsto. Od početka godine dinar je ojačao za 0,4 procenta. Indikativni kurs dinara prema dolaru stagnirao je danas za na nivou 101,3519 dinara za jedan dolar. Dinar je prema američkoj valuti slabiji za 0,1 odsto nego pre mesec dana, na godišnjem nivou jači za 4,2 procenta, a u odnosu na početak godine je oslabio za 2,2 posto.

Najviša vrednost dinara prema novčanoj jedinici evrozone bila je 2. marta, kada je kurs iznosio 118,0084 dinara za evro, a najniža je zabeležena 5. januara kada je jedan evro koštao 119,00 dinara.

Autor: Beta
Pogledaj vesti o: Kurs dinara,   Kurs evra

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.