Izvor: B92, 15.Jan.2014, 10:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evro danas 115,6494 dinara
Beograd -- Kurs dinara danas je nastavlo pad prema evru, i to 0,3 odsto, tako da zvanična srednja vrednost iznosi 115,6494 dinara za evro.
Uprkos intervenciji centralne banke od 70 miliona evra na deviznom tržištu, kurs dinara nastavio je danas trodnevni uzastopni pad i to za 0,3 odsto ili 30 para, tako da će zvanična srednja vrednost iznositi 115,6494 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.
NBS je prodala juče 70 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa.
Dinar je danas 0,7 odsto slabiji u odnosu na kurs prema evru pre mesec dana, a 3,2 odsto u odnosu na isti dan prošle godine.
Indikativni kurs dolara je oslabio 0,2 odsto i iznosi 84,5823 dinara.
Srpska valuta je prema američkoj slabija 1,2 odsto na mesečnom nivou i isto toliko na na godišnjem nivou.
NBS je od početka ove godine dva puta intervenisala svojim deviznim rezervama na tržištu, ukupnom prodajom od 80 miliona evra.
Pogledaj vesti o: Kurs evra















