Trivanova kritikovala Agenciju

Izvor: B92, 03.Jun.2013, 17:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trivanova kritikovala Agenciju

Beograd -- Članica Predsedništva DS Jelena Trivan ocenila da je Agencija za borbu protiv korupcije ugrozila svoju nezavisnost postajući deo političkih procesa i obračuna.

U otvorenom pismu direktorki Agencije Tatjani Babić, funkcionerka DS je upitala kako je moguće da se postupci koje Agencija vodi "najavljuju i vode zapravo u medijima".

"Kako je moguće da funkcioneri obaveštenja o pokretanju postupka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dobiju preko medija i da su to listom predstavnici opozicije? Kako je moguće da članovi Odbora Agencije krše zakon komentarišući postupke i čak licitiraju vrstom dela i kaznom u medijima kršeći zakon, a da vi na to ne reagujete? Kako je moguće da jedna institucija sprovodi zakon ako ga sama krši", navela je Trivanova.

Ona je dodala da očekuje od Agencije da je obavesti o podizanju prijave protiv nje ili da demantuje najavu pokretanja krivične prijave ukoliko prijava ne postoji.

"Šta god da bude odluka Agencije u koju ne želim da se mešam dokazaću da sam zakon poštovala, a ovim putem želim da sprečim svaki pokušaj moje kriminalizacije korišćenjem Agencije i njenih instrumenata", navela je funkcionerka DS.

Jelena Trivan je dodala da nema "nijednu aferu za sobom" i da nikada nije prekršila zakon, kao i da neće dozvoliti da je "zloupotreba priče o prijavi imovine stavlja u koš sa onima koji su zloupotrebljavali položaj i bogatili se na nezakonit način".

Dnevnik "Informer" danas je objavio da će Agencija za borbu protiv korupcije podneti krivičnu prijavu protiv Jelene Trivan zbog skrivanja imovine, a zbog čega joj navodno preti do pet godina zatvora.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.