Trivan: DS spremna na rezove u Vladi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Jan.2011, 09:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trivan: DS spremna na rezove u Vladi

BEOGRAD -

Potpredsednica Demokratske stranke Jelena Trivan izjavila je da je za rekonstrukciju Vlade potrebna apsolutna saglasnost svih partnera i da je "za sada sigurno da je DS ne deklarativno nego stvarno apsolutno spremna na sve vrste rezova i promenu svakog ko nije ispunio ciljeve".

"Lično mislim da je rekonstrukcija Vlade dobra ideja. Ne mislim da bi donela ogromnu uštedu, ali bi donela efikasnost i >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << red i pokazala da su ministri smenjivi i odgovorni za svoj rad. Rekonstrukcija bi označila i početak ozbiljne državne i političke reforme za koju će biti potrebno mnogo hrabrosti", rekla je Trivan za "Blic".

Ona je odbacila tvrdnje da DS i Srpska napredna stranke (SNS) Tomislava Nikolića tajno pregovaraju o budućoj postizbornoj koaliciji.

"SNS su naši najžešći politički protivnici. I to nije nekakvo političko prepucavanje, nego suštinska razlika zbog koje mi SNS vidimo kao drugi pol političke scene koji nam nije blizak i koji po našem uverenju ne može biti dobar za Srbiju", istakla je Trivan.

Ona je dodala da je DS jedina stranka, ne računajući radikale, koja se ne ustručava da kritikuje politiku SNS-a, kao i njihova ideološka i demagoška lutanja.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.