Izvor: Kurir, 22.Mar.2011, 12:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TRIVANOVA: DS NE PRIHVATA ULTIMATUME
BEOGRAD - Potpredsednica Demokratske stranke Jelena Trivan izjavila je da je ta stranka spremna da sa naprednjacima i drugim opozicionim partijama razgovara o svim pitanjima koja su od važnosti za Srbiju i njene građane, ali da neće pristajati na ultimatume.
"Otvoreni smo za svaki međustranački dijalog koji donosi rešenja i odgovore na probleme države i društva", izjavila je Trivan, dodajući da je u demokratskim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << društvima dijalog, a ne ucena, sredstvo kojim se dolazi do rešenja.
Demokratska stranka, prema njenim rečima, smatra da politika ultimatuma pripada prošlosti, i da se u demokratskom društvu i demokratskoj kulturi ucenama ne komunicira, niti se njima mogu rešavati, već samo generisati problemi.
"Ni u prošlosti, bez obzira od koga su ultimatumi dolazili, demokratska stranka na njih nikada nije pristajala, poštujući time i sopstveno dostojanstvo, i demokratski poredak, i institucije", poručila je Trivanova.
Rok koji je Srpska napredna stranka dala Demokratskoj stranci da odgovori na zahtev za raspisivanje vanrednih izbora nakon što Srbija dobije status kandidata EU istekao je u ponoć.
Lider naprednjaka Tomislav Nikolić je rekao da će 16. aprila SNS "ostati na ulici sve dok se ne pojavi predsednik Srbije Boris Tadić i saopšti da će biti raspisani izbori".









