JAGODINA: PUTOVANJA PLATILI DONATORI

Izvor: Kurir, 13.Okt.2011, 13:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

JAGODINA: PUTOVANJA PLATILI DONATORI

JAGODINA - Donatori su platili sva putovanja u evropske države koje je Skupština grada Jagodine organizovala poslednjih godina za privrednike, poljoprivrednike, studente, penzionere, dobrovoljne davaoce krvi, starije i neoženjene momke i neudate devojke.

"Sva putovanja u Beč, Moskvu, Pariz, Minhen i u gradove Grčke koštala su 25.795.280 dinara, a sredstva dobijena od donatora iznose 24.000.000 dinara", >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << rečeno je Tanjugu u Skupštini grada.

"To je i odgovor onima koji postavljaju pitanje otkuda pare Jagodini za organizovanje poseta gradovima u inostranstvu za mnogobrojne delegacije od koje neke imaju i više od 200 članova", ističu u Skupštini grada, uz napomenu da se u Jagodini pazi kuda ide svaki dinar i da se "pare iz budžeta troše na one koji pune budžet - na građane".

U Skupštini napominju da se mesečno uštedi do 10 miliona dinara samo time što odbornici Skupštine grada, članovi Gradskog veća i gradonačelnik ne primaju plate, ni bilo kakve naknade za svoj rad.

"Određen je limit na telefonske impulse, nema rominga, službene automobile ne voze gradski funkcioneri, grad nema manadžere", napominju u Skupštini i dodaju da je Skupština grada donela odluku o dopunskom budžetu za ovu godinu, koji je namenjen za nadoknade za socijalnu zaštitu, razvoj sporta i investicije.

Planirana sredstva za ovu godinu u iznosu od 2.259.605.482 dinara povećavaju se za 490.299.000 dinara.

U Skupštini grada očekuju uplatu namenskih transfera od strane Ministarstva prosvete za isplatu jubilarnih nagrada zaposlenih u prosveti za 2009. 2010. i 2011. godinu, prema sporazumu koji je Vlada Srbije potpisala sa sindikatima prosvete 1. aprila.
Pogledaj vesti o: Moskva,   Pariz,   Grčka

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.