
Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Jun.2020, 16:11
PRESEK IZLAZNOSTI: Do 15 časova na birališta izašlo 31,5 odsto građana
Nisu zabeležene veće nepravilnosti.
Prema najnovijim podacima do 15 časova na izbore je izašlo 31,5% glasača, što je utvrđeno na osnovu podataka pristiglih sa biračkih mesta na kojima se nalaze njihovi posmatrači.
Na parlamentarnim izborima pre 4 godine izlaznost do 13 časova je bila 29.7 %. Na parlamentarnim izborima 2016. godine ukupna izlaznost je bila 56.07%.
>> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<
U Srbiji su jutros u sedam sati otvorena biračka mesta za redovne parlamentarne, pokrajinske i lokalne izbore, a bice zatvorena u 20 sati, do kada traje i izborna tišina.
Pravo glasa ima 6.584.376 birača, koji mogu da glasaju na 8.385 biračkih mesta i opredeljivaće se između ukupno 21 stranke, koalicije ili liste, kojima je za ulazak u parlament potrebno da pređu cenzus od tri odsto.
Pratite izbore iz minuta u minut klikom OVDE.
Nastavak na SrbijaDanas.com...