Izvor: B92, 16.Mar.2015, 21:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tander ostaje bez Ibake
Oklahoma Siti Tander biće dodatno oslabljen u nastavku sezone, Kevinu Durentu među povređenim igračima priključio se Serž Ibaka.
Sjajni krilni igrač je propustio poslednja dva meča zbog nateklog kolena, a verovatno će morati na operaciju.
Tander nije potvrdio da će Ibaka morati da operiše koleno, već da je poslao svog igrača specijalisti, koji će proceniti dalji tretman. U klubu se nadaju da će biti spreman za plej-of, ako se tim izbori za to. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Još nije sigurno koliko će morati da pauzira Španac koji ove sezone prosečno beleži 14,3 poena uz 7,8 skokova i 2,4 blokada po meču.
U svakom slučaju, Rasel Vestbruk će ostati bez još jednog važnog saigrača, pa će morati dodatno da pojača ritam, iako u poslednjih mesec dana dominira u NBA skoro sa tripl-dabl prosekom.
U reketu će još veći teret morati da preuzme Enes Kanter, Turčin koji je u februaru stigao u trejdu iz Jute, i koji blista u Oklahimi sa prosekom od 15,7 poena i 10,2 skokova po meču.
Tander je trenutno osmi na Zapadu sa skorom 37-29, vodi veliku borbu sa Nju Orleansom i Finiksom za plasman u plej-of.



