Izvor: B92, 23.Maj.2009, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Liste za lokalne izbore

Beograd -- Rok za predaju izbornih lista za vanredne lokalne izbore u beogradskim opštinama Voždovac i Zemun istekao je u ponoć.

Na opštini Voždovac prihvaćeno je sedam izbornih lista, a u Zemunu osam. Izbori su zakazani za 7 jun. Redosled na glasačkim listićima zavisi od redosleda podnošenja izborne liste.

Glasački listic u Zemunu će izgledati tako što je na prvom mestu lista za Evropsku Srbiju-Boris Tadić, druga Srpska naredna stranka, treća Liberalno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << demokratska partija, četvrta Srpska radikalna stranka, a peta koalicija Socijalistička partija Srbije-Partija ujedinjenih penzionara Srbija-Jedinstvena Srbija.

Sledi koalicija Demokratska stranka Srbije-Nova Srbija-Narodna partija, pa Lista za toleranciju Rasima Ljajića, dok će osmi na listiću biti Zemunski pokret - Miša Krstić.

Liste koju su predali Pokret socijalista - Aleksandar Vulin i Srpska sloga - Ana Pavlović nisu još prihvacene i dat im je rok od 48 sati da isprave nedostatke.

Kampanja, pred izbore koji će biti održani 7. juna, se zahuktava, a glave teme su komunalni problemi i korupcija .

Slična situacija je na Voždovcu, gde je odboreno sedam lista.

Prva na izbornoj listi je koalicija Za evropsku Srbiju, druga je SNS, treći LDP, a četvrta SRS. Peta je koalicija okupljena oko SPS-a, šesta Lista za toleranciju Rasima Ljajića, a sedma je narodnjačka kolacija.

Četiri liste još nisu prihvaćene i to lista Pokreta socijalista, Stranke srpske sloge, Liberala Beograda - Predrag Raičević i Srbijanske narodne stranke.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.