Izvor: B92, 08.Jul.2011, 11:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kostarika nadigrala Boliviju
Reprezentacija Kostarike savladala je selekciju Bolivije sa 2:0 (0:0) u drugom meču drugog kola grupe A, Kopa Amerike.
Kostarikanci su u drugom poluvremenu slomili otpor rivala koji je meč završio sa devet igrača na terenu.
Žosue Martines je u 60. minutu doneo prednost Kostariki, a pobedu je potvrdio Džoel Kempbel 11 minuta pre kraja. Ronald Rivero i Volter Flores su u samo šest minuta (71. i 77) dobili crvene kartone u Boliviji.
Kolumbija je lider grupe A >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa četiri poena, Kostarika ima tri, Argentina dva, a Bolivija samo jedan. U poslednjem kolu Kostarika će drugu fazu pokušati da izbori u duelu sa domaćinom Argentinom koja je kao favorit razočarala u prva dva kola ostvarivši samo dva remija.
Dve najbolje selekcije iz grupe proći će u četvrtfinale, kao i dve najbolje trećeplasirane selekcije iz tri grupe.
"Odirgali smo kao i protiv Kolumbije”, istakao je strelac drugog gola Kembel. Kostarika je poražena u tom meču 1:0. "Priredili smo dobru predstavu, a mogli smo da pobedimo sa tri, četiri ili pet golova razlike”, istakao je napadač Kostarike.
Kostarika je povela golom Martinesa koji je na isteku prvog sata igre iskoristio odbijenu loptu od golmana Bolivije Karlosa Arijasa nakon sjajne akcije njegovog tima i puta Gevare.
Ovaj gol Kostarikanci su posvetili svom nekadašnjem saigraču Denisu Maršalu koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći krajem prošlog meseca, nekoliko dana nakon poslednjeg meča selekcije na Gold Kupu u SAD-u.
Nekoliko minuta kasnije Kempbel je iz slobodnog udarca pogodio prečku. U 71. minutu Ronald Rivero je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, ali Alen Gevara nije iskoristio penal za Kostariku.
Nekoliko minuta kasnije isključen je i Volter Flores, da bi već u 79. minutu Einer Mora proigrao Kempbela za konačnih 2:0. Kostarika je mogla i do trećeg gola, ali je sedam minuta pre kraja i David Gusman pogodio okvir gola Bolivije.
Pobeda Kostarike možda nije bila očekivana, ne tako lagana, s obzirom da u Meksiko ova selekcija u svom timu uglavnom ima igrače mlađe od 23 godine koji čine Olimpijski tim Kosarike.
Obe reprezentacije su se odlučile za podmlađenu selekciju s obzirom da nisu član južnoameričke fudbalske konfederacije, već KONKAKAF-a i da na Kopa Americi učestvuju kao gosti.
Bolivija: Karlos Arijas - Lorhio Alvares, Ronald Raldes, Ronald Rivero, Luis Gutijeres - Edivaldo Rohas (Alsides Penja 67’), Haime Robles (Hoze Čaves 67’), Volter Flores, Džasmani Kampos (Ronald Garsija 79’) - Huan Karlos Arke, Marselo Martins
Kostarika: Lionel Moreira - Džoni Akosta, Fransisko Kalvo, Oskar Duarte, Hose Salvatijera - Pedro Leal, David Gusman, Einer Mora (Hose Kubero 82’), Dijego Madrigal (Alen Gevara 45’ ) - Žosue Martines (Sesar Elisondo 81’), Džoel Kempbel
KOPA AMERIKA: Kostarika nije Argentina
Izvor: Mondo, 08.Jul.2011
"Gaučosi" treći posle dva kola u Grupi A. U poslednjem kolu igraju protiv Kostarike koja je bila bolja od Bolivije - 2:0.
Kostarika sa dva igrača više savladala Boliviju
Izvor: Sportski Žurnal, 08.Jul.2011
Fudbalska reprezentacija Kostarike u drugom meču drugog kola A grupe šampionata Južne Amerike savladala je Boliviju sa 2:0 i stekla velike šanse za plasman u četvrtfinale.. . Golove za Kostariku postigli su Hosue Martinez u 60. i Žoel Kembel u 79. minutu.. Bolivija nije uspela da ponovi dobru igru...
Čile i Peru zakazali borbu za prvo mesto u grupi
Izvor: Blic, 09.Jul.2011, 09:40
Fudbaleri Čilea i Perua boriće se u poslednjem kolu grupne faze Kopa Amerike za prvo mesto u grupi C...Peruanci su savladali Meksiko rezultatom 1:0 u utakmici u kojoj su imali nekoliko prilika da budu i ubedljiviji. Ipak, tokom perioda u kojima je viđena opsada gola mlade meksičke selekcije nije...












