Izvor: B92, 19.Jan.2009, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Korist i od depresije

Njujork -- Američki naučnici tvrde da tuga pozitivno utiče na ljude, pošto ih primorava da razmisle o svom životu i potraže motivaciju za njegovo poboljšanje.

Iz naleta tuge mogu se izvući mnoge koristi. Tuga čoveka čini jačim, sposobnijim da se izbori sa izazovima života, a može ga čak navesti na velika ostvarenja. Naučnici sa univerziteta u Njujorku kažu da su Vinston Čerčil, Abraham Linkoln, Isak Njutn i Betoven patili od određenog oblika depresije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Istraživanje je pokazalo da tuga može da ima i zaštitnu funkciju. Ona čoveku pomaže da uči iz svojih grešaka, pa čak i da ih izbegne.

Autori studije smatraju da će nas jača depresija poštedeti negativnih efekata dugotrajnog stresa, prenele su agencije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.