Keln slavio u komšijskom derbiju – Šalke bolji od Majnca

Izvor: B92, 05.Maj.2023, 22:26

Fudbaleri Kelna sa 2:1 pobedili su Bajer Leverkuzen na gostujućem terenu u 31. kolu Bundeslige.

Junak pobede "jarčeva" je bio David Zelke koji je bio strelac oba gola.

Nekadašnji napadač Verdera je prvi gol postigao u 14. minutu, a u 36, je po drugi put savladao Lukasa Hradeckog.

Jedini gol za "apotekare" je postigao Amin Adli u 28. minutu.

Fudbaleri Kelna su tako prekinuli niz od 14 utakmica bez poraza ekipe koju sa klupe predvodi Ćavi Alonso.
Keln je posle ove pobede skočio na deseto mesto sa 38 bodova, dok je Leverkuzen ostao na šestom mestu i sada umanjio svoje šanse da izbori igranje u Ligi šampiona sledeće sezone.

U drugoj utakmici Majnc i Šalke su odigrali zanimljivu utakmicu koja je završena u korist gostiju 2:3.

Poveli su fudbaleri Šalkea u 26. minutu golom Marijusa Biltera, i na poluvreme otišli sa golom prednosti.

Drugo poluvreme je bilo sa puno uzbuđenja.

Prvo je Majnc izjednačio preko Lukasa Bareira u 53. minutu meča, da bi posle samo sedam minuta ekipa iz Gelzenkirhena ponovo vratila prednost na svoju stranu.

Na 2:2 je u 70. minutu postavio Aron Martin.

A pobedu Šalkeu u 100. minutu je doneo svojim drugim golom na meču Martin Bilter.

Posle ove pobede Šalke je na 14. mestu sa 30 bodova, dok je Majnc osmi sa 45 bodova.