Izvor: S media, 22.Sep.2011, 18:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Izbori krajem zime?
Moguće je da izbori budu održani krajem marta, rekao Branko Ružić. NS ima informaciju da će građani na birališta krajem januara, tvrdi Miroslav Markićević. Radikali će sami na izbore, a LDP smatra da je od datuma izbora mnogo važnija atmosfera u kojoj se ulazi u izbornu kampanju.
Funkcioner Socijalističke partije Srbije (SPS) Branko Ružić rekao je danas da je moguće da izbori budu održani krajem marta sledeće godine.
"Pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << znamo da se izborni ciklus mora završiti do 15. maja, to je sada jedan okvir u kome se krećemo i mislimo da će (izbori)... biti održani krajem marta", rekao je Ružić novinarima u Skupštini Srbije.
On je kazao da se ne treba plašiti izbora - bilo da budu održani u januaru, februaru ili martu.
Krkobabić: PUPS s onim ko ponudi najbolje uslove saradnje
Dačić: Izbori na proleće 2012.
SNS: Izbori što pre (VIDEO)
Ružić je kazao da je SPS u kampanji od završetka prošlih izbora i da očekuje da buduća vlada bude vlada kontinuiteta u smislu proklamovanih ciljeva.
Prema njegovim rečima, SPS može da razgovara samo sa onim strankama koje baštine te principe.
On je kazao da je koalicija SPS-PUPS-JS dokazala da je donela veliki stepen stabilnosti društvu i da je preuranjeno govoriti sa kim se može praviti postizborna koalicija.
DS: Na proleće na birališta
Potpredsednica Demokratske stranke Jelena Trivan izjavila je danas u intervjuu "Večernjim novostima" da će "izbori biti onda kada im je vreme, kada ih zakon propisuje, na proleće".
NS: Izbori u drugoj polovini januara
Zamenik šefa poslaničke grupe Nove Srbije Miroslav Markićević rekao je novinarima da ima informaciju da će izbori biti održani u drugoj polovini januara 2012. godine.
On je rekao da će vladajuća koalicija biti prinudjena da tada ide na izbore, što nagoveštava povlačenje zakona iz skupštinske procedure, vodjenje noćnih pregovora o nekim amandmanima.
"To se uvek dešava u složenim koalacijama pred kraj mandata", rekao je Markićević i naveo da će izbori biti održani u drugoj polovini januara i zbog izjava predstavnika MMF-a koji govore da će u febuaru postaviti novi uslov koji se odnosi na štednju.
Šef poslaničke grupe Partije ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS) Momo Čolaković ocenio je da se po atmosferi u parlamentu vidi da počinje kampanja za izbore, koji će, kako je naveo, biti održani na proleće, ali da vladajuća koalicija u ovom trenutku nije problematična.
LDP: Atmosfera važnija od datuma
Šef poslaničke grupe Liberalno demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović rekao je da je datum izbora propisan zakonom i da se redovni izbori održavaju u zakonski definisanim rokovima.
Prema njegovim rečima, od licitiranja datumima, mnogo je važnija atmosfera u kojoj se ulazi u izbornu kampanju i programi koji se predstavljaju građanima.
SRS: O izborima odlučuje vlast
Zamenik šefa poslaničke grupe Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Martinović smatra da datum održava izbora ne zavisi od opozicije i da će ih vlast raspisati kada njoj to bude odgovaralo.
On je rekao i da će SRS na predstojeće izbore izaći samostalno i da sa svim strankama, osim sa strankom Tomislava Nikolića, može da razgovara o eventualnoj postizbornoj koaliciji.
JS: Neće pre proleća
Poslanik Jedinstvene Srbije (JS) Petar Petrović takođe smatra da će izbori biti održani na proleće, kad im je i vreme.
- U ovom trenutku za Srbiju ima mnogo važnijih stvari od izbora. Mi koalicione partnere imamo u SPS i PUPS, naša koalicija je stabilna, imamo sa čim da izađemo na izbore i ne razmišljamo o drugim partnerima- naglasio je Petrović.
(Agencije)










