Bavarci teško do pobede

Izvor: RTS, 06.Nov.2011, 22:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bavarci teško do pobede

Fudbaleri Bajerna iz Minhena morali su da se potrude da pobede Augsburg sa 2:1 u 12. kolu Bundeslige, posle čega su došli na pet bodova prednosti na prvom mestu tabele. Hanover i Šalke podelili su bodove.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su večeras na gostujućem terenu tim Augsburga sa 2:1, u preostaloj utakmici 12. kola nemačke Bundes lige.

Činilo se da će veliki favorit i vodeći na tabeli lako izaći na kraj s novajlijom u ligi jer je već na poluvremenu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << imao prednost od 2:0. Međutim, Augsburg je u nastavku zaigrao mnogo angažovanije, pa je malo nedostajalo da izbori bod. Bavarci su u finisu susreta igrali bez Timoščuka, koji je zaradio crveni karton.

Strelci su bili Hosogaj u 59. za Augsburg, a Gomez u 15. i Riberi u 28. minutu za Bajern.

Fudbaleri Hanovera i Šalke odigrali su danas nerešeno 2:2 (1:1). 

Gosti su odlično počeli meč i u 26. minutu poveli golom Temua Pukija, ali nisu imali sreće nekoliko minuta kasnije kada je Kirjakos Papadopulos pogodio mrežu sopstvenog gola.

Mohamed Abdeluji doveo je Hanover u vođstvo u 59. minutu, ali je finski fudbaler ponovo bio koban za tim trenera Mirka Slomke.

Odigrano juče: Nirnberg - Frajburg 1:2, Bajer Leverkuzen - Hamburger 2:2, Borusija Dortmund - Volfsburg 5:1, Herta - Borusija Menhengladbah 1:2, Hofenhajm - Kajzerslautern 1:1, Verder - Keln 3:2.

Odigrano u petak: Majnc - Štutgart 3:1.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Navijač, kao od majke rođen, prekinuo meč u Augzburgu (FOTO)

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Nov.2011

Pored toga što imaju priliku da uživaju u odličnom fudbalu, gledaocima na nemačkim stadionima se pruža prilika i da posmatraju golotinju.. . Verovatno bi se većina posetilaca na „SLG Areni” u Augzburgu složila da im nije bilo potrebno da vide momka koji je kao od majke rođen uleteo na teren...

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.