Bajden odahnuo: Konačno dobri rezultati

Izvor: B92, 09.Nov.2023, 14:28

Bajden odahnuo: Konačno dobri rezultati

U Beloj kući osetilo se olakšanje nakon što su demokrate postigle dobre rezultate na lokalnim izborima.

Rezultati su dobri uprkos nedavnim anketama koje su pokazale da je ocena odobravanja demokratskog predsednika Džoa Bajdena niska.

"Ako bih dobio dolar za svaki put kada su ankete i analitičari otpisali Džoa Bajdena i demokrate, verovatno više ne bih trebalo da radim", rekao je Sem Kornejl, izvršni direktor nacionalnog komiteta stranke.

Demokrate >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "pobeđuju svaki put, i to će učiniti u novembru", predviđa on.

Bajden je kritikovan ove nedelje zbog njegove odluke da se ponovo kandiduje za predsednika 2024. nakon niza negativnih anketa.

Različite frakcije demokrata izgubile su poverenje u svog predsednika, frustrirane njegovim stavom o Izraelu, nedostatkom akcije protiv klimatskih promena i inflacije.

Ankete Njujork tajmsa i Univerziteta u Sijeni pokazuju da Bajden stoji iza republikanskog kandidata Donalda Trampa u pet od šest ključnih država.

Anketa Rojtersa i Ipsosa pokazuje da je popularnost predsednika na 39 odsto, što je najniži nivo od aprila.

Pobeda u Kentakiju u utorak demokratskog guvernera Endija Bešira protiv jakog republikanskog protivnika, usvajanje amandmana o zagarantovanom pravu na abortus u većinskom republikanskom Ohaju i pobede demokrata u Pensilvaniji, važne za izbore, pokazuju da je Bajden partija nije za otpis, piše Rojters.

Rezultati u Ohaju pokazuju da prava na abortus ostaju pobedničko političko pitanje za demokrate nakon što je konzervativna većina u Vrhovnom sudu poništila ustavno pravo na abortus.

Ali još uvek nije jasno da li će se pobede demokrata od prošle nedelje preliti na izbore sledeće godine.

Birači koji su glasali u utorak na saveznom i lokalnom nivou potencijalno se veoma razlikuju od onih koji će izaći na izbore u novembru 2024. godine, pokazuju izlazne ankete.

U Ohaju su pokazali da su birači izabrali demokrate iako je Tramp tamo pobedio 2020. godine za osam procentnih poena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.