Izvor: RTS, 21.Apr.2013, 08:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sednica Predsedništva SPS-a
Jednoglasna podrška Predsedništva SPS-a sporazumu o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine koji je parafiran u Briselu, rekao je posle sednice rukovodstva socijalista premijer Srbije i lider te stranke Ivica Dačić.
14.02 - Predsedništvo SPS-a jednoglasno podržalo parafirani sporazum o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine, rekao novinarima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ivica Dačić.
13.50 - Završena sednica Predsedništva Socijalističke partije Srbije.
12.24 - Počela sednica Predsedništva Socijalističke partije Srbije, javlja reporter RTS-a.
Sednica Predsedništva Socijalističke partije Srbije, na kojoj je trebalo da članovi tog tela daju podršku premijeru Ivici Dačiću i pregovaračkom timu Beograda za postignuti dogovor o predlogu sporazuma sa Prištinom, završena je nešto pre 14 časova.
Sednici, koja je počela oko podneva u sedištu stranke, prisustvovali su, između ostalih, lider SPS-a Ivica Dačić i funkcioneri stranke Žarko Obradović, Petar Škundrić, Dušan Bajatović, Milutin Mrkonjić, Slavica Đukić Dejanović i Zvonko Stević.
Pred početak sednice Predsedništva, u sedištu SPS bili su i koalicioni partneri te stranke - lideri PUPS-a Jovan Krkobabić i Jedinstvene Srbije Dragan Marković.
Zamenik predsednika stranke Žarko Obradović ranije je izjavio da će na sednici Predsedništva socijalisti dati podršku premijeru Ivici Dačiću i pregovaračkom timu. Prema njegovim rečima, zajednica srpskih opština dobija određena ovlašćenja, garantovana im je bezbednost, nije priznata nezavistnost Kosova, a Srbiji je otvoren put u Evropu.
"Ovim sporazumom je obezbeđen korpus životnih pitanja i pun nadzor u oblastima ekonomskog razvoja, obrazovanja, zdravstva, urbanog i ruralnog planiranja", kaže Obradović.
Premijer Srbije Ivica Dačić rekao je juče za RTS da odluka o predloženom sporazumu, koju će državni vrh i Vlada doneti do ponedeljka, treba da bude jedinstvena. Tu odluku bi, prema njegovim rečima, eventualno kasnije trebalo da verifikuje parlament.
Cilj razgovora je bio da se dođe do održivog rešenja, rekao je Dačić i dodao da će apelovati da se razgovara o statusu, rekao je Dačić. Kako je objasnio, Kosovska vojska neće moći da kroči na sever bez dozvole Kfora koji je u okviru NATO-a, i to u slučajevima humanitarnih katastrofa, ali i tada uz dozvolu Srba.
Premijer je poručio da Srbija neće promeniti svoj stav o proglašenoj nezavisnosti Kosova i da nikad neće ostaviti svoj narod.
Predsedništvo SPS jednoglasno za briselski sporazum
Izvor: Studio B, 21.Apr.2013
Predsedništvo Socijalističke partije Srbije je jednoglasno podržalo parafiranje prvog sporazuma o normalizaciji odnosno o omekšavanju odnosa Beograda i Prištine, izjavio je premijer Srbije Ivica Dačić...Istovremeno Dačić je istakao da to nije dogovor o severu Kosova već o srpskom narodu koji...










