Izvor: B92, 17.Apr.2014, 16:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsedništvo SPS razgovara o vladi
Beograd -- Sednica Predsedništva Socijalističke partije Srbije počela je danas u sedištu stranke i na njoj će biti govora o učešću u budućoj vladi Srbije.
Lider socijalista Ivica Dačić rekao je posle sastanka sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem da je ta stranka spremna da bude deo parlamentarne većine, o čemu će odluku doneti stranački organi, a, kako je rekao, on će predložiti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ona bude pozitivna.
On je naglasio da nijedno kadrovsko rešenje nije dogovoreno, već da će biti reči o tome posle Vaskrsa i pored medijskih spekulacija.
"Informisali smo Nikolića o našoj spremnosti da budemo deo parlamentarne većine i o razgovorima koje smo vodili sa SNS i Aleksandrom Vučićem i o tome ćemo doneti odluku na našim stranačkim organima", rekao je Dačić.
On je dodao da će posle Predsedništva SPS, po završetku uskršnjih praznika, biti održan i Glavni odbor stranke, a da će i koalicioni partneri JS i PUPS donositi odluke na sednicama stranačkih tela.
Dačić je naveo i da, kada je reč o ministrima, uopšte nije razgovarano o tome da će samo on ili neko iz SPS biti u vladi i ponovio da su oni i u razgovorima istakli da žele da pomognu novoj vladi.
Konferencija za novinare, koja je bila prvobitno zakazana za 13 sati, otkazana je, pošto se Dačić obratio novinarima posle sastanka sa Nikolićem.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić
Predsedništvo SPS-a o vladi
Izvor: RTS, 17.Apr.2014
Sednica Predsedništva Socijalističke partije Srbije počelo je u sedništu stranke i na njoj će biti govora o učešću u budućoj vladi Srbije. ..Lider socijalista Ivica Dačić rekao je posle sastanka sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem da je ta stranka spremna da bude deo parlamentarne...






