Izvor: Kurir, 08.Okt.2011, 08:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ORDEN ZA DAČIĆA I PAHOMIJA
BEOGRAD - Stiglo priznanje. Nekoliko crkvenih velikodostojnika, među kojima je i vladika vranjski Pahomije, svojevremeno optužen za seksualno zlostavljanje dečaka, odlikovala je Eparhija mileševska ordenom Beli anđeo. Orden je uručen i ministru unutrašnjih poslova Ivici Dačiću.
BEOGRAD - Stiglo priznanje.
Nekoliko crkvenih velikodostojnika, među kojima je i vladika >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << vranjski Pahomije, svojevremeno optužen za seksualno zlostavljanje dečaka, odlikovala je Eparhija mileševska ordenom Beli anđeo. Orden je uručen i ministru unutrašnjih poslova Ivici Dačiću.
Na liturgiji u Manastiru Mileševa osveštano je najveće crkveno zvono u Srbiji, poklon ruskog biznismena Andreja Kozicina. Upravo je povodom osvećenja zvona eparhija ustanovila orden Beli anđeo. Njime su odlikovani i patrijarh Irinej, mitropolit dabrobosanski Nikolaj, episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije, episkop bački Irinej i vladika vranjski Pahomije.
(R. K.)







