Novi objekti na Dan Bele Palanke

Izvor: RTS, 05.Jul.2010, 21:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi objekti na Dan Bele Palanke

Povodom Dana grada i gradske slave, u Beloj Palanci otvorena nova pijaca, osvećena rekonstruisana crkva Vaznesenja gospodnjeg i otvoren novi put od Bele Palanke do manastira u Divljanima.

Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić otvorio je danas deonicu puta od manastira Svetog Dimitrija u mestu Divljani do Bele Palanke.

Dačić je, na otvaranju deonice duge pet kilometara, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << istakao da će i ta saobraćajnica omogućiti lakši život meštanima, ali će i doprineti razvoju opštine Bela Palanka.

Ministar Dačić je, takođe, rekao da država mora nizom mera da spreči migraciju stanovništva i dovede investitore u nerazvijena područja

Posle svečanosti, Dačić i patrijarh srpski Irinej obišli su manastir Svetog Dimitrija, a prethodno su prisustvovali u Beloj Palanci obeležavanju Dana te opštine.

Rekonstruisanu crkvu Vaznesenja gospodnjeg osveštao je patrijarh srpski Irinej poručivši da se ljudi vrednuju delima svojim i onim što ostave pokoljenjima.

Svečanoj akademiji prisustvovala je i ministarka za nacionalni investicioni plan Verica Kalanović, a u okviru obeležavanja Dana opštine otvorene su i renovirane prostorije lokalne opštinske uprave.

Otvarajući novu gradsku pijacu ministarka Kalanović je istakla da će i ove godine prioritet u NIP-u biti nerazvijena područja, naglasivši da će  najnerazvijenija područja će imati prednost sa 100 odsto finansiranja iz republičkog budžeta.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.