Ne možemo u međustranačkom dijalogu imati samo stranke koje se sviđaju EP

Izvor: B92, 27.Dec.2020, 23:22

"Ne možemo u međustranačkom dijalogu imati samo stranke koje se sviđaju EP"

Predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić izjavio je večeras da postoji volja za međustranački dijalog.

Naveo je i da je prethodno neohodno odrediti format, odnosno koje će sve stranke učestvovati u njemu.

On je za RTS rekao da je bilo planirano da druga faza dijaloga počne nakon izbora, međutim, ističe, stvari su se promenile jer neke političke partije koje su učestvovale u dijalogu više nisu u parlamentu.

Podsetio je da neke nisu uspele >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da pređu cenzus, dok su druge bojkotovale izbore.

Ističe i da je postavio pitanja predsedavajućem Odbora za spoljne poslove Evropskog parlamenta Dejvidu Mekalisteru koji je format druge faze međustranačkog dijaloga, ko će u njemu učestvovati i ako učestvuju vanparlamentarne stranke, koje su to stranke.

"Ne možemo da imamo ograničenja, da smo jednima dali da učestvuju, a ne mogu neki drugi jer se ne sviđaju Evropskom parlamentu", rekao je Dačić za RTS.

Dodaje i da se u pojedinim papirima iz EU nalazi da u međustranačkom dijalogu učestvuju samo proevropske stranke.

"Ne možete sada da delite stranke, da li su proevropske ili nisu, i ko na kraju krajeva to određuje", istakao je Dačić.

Navodi i da pojedine opozicione stranke odbijaju da učešće u dijalogu ukoliko u tome učestvuju predstavnici Evropskog parlamenta.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.