Ivica Tončev savetnik premijera

Izvor: Kurir, 31.Avg.2012, 06:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivica Tončev savetnik premijera

Bliskog saradnika premijera Srbije Ivice Dačića Vlada imenovala na novu dužnost

BEOGRAD - Avanzovao.

Ivica Tončev, dosadašnji savetnik za evropske integracije ministra unutrašnjih poslova, imenovan je juče na novu funkciju - savetnika premijera Ivice Dačića za nacionalnu bezbednost.

Tončev je na funkciju postavljen na predlog premijera Dačića, a Vlada >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je to usvojila. Prethodnik Ivice Dačića, Mirko Cvetković, nije imao savetnika za ovu oblast, a pozicija na koju je Tončev postavljen visoko je cenjena u zapadnim zemljama, posebno u SAD, gde savetnik za nacionalnu bezbednost ima veoma bitnu i zapaženu ulogu. Inače, Tončev je član Predsedništva Socijalističke partije Srbije.

(N. K.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.