Izvor: S media, 28.Okt.2012, 09:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dejanović: Dačić neće prepuštati obaveze Vučiću
Ministarka zdravlja Slavica Ðukić-Dejanović ocenila je da SPS sa ministrima SNS sarađuje vrlo korektno i da unutar vlade nema problema.
"Činjenica je da smo sve odluke donosili jednoglasno. Ali, da li je put povezan i s problemima, razgovorima, dogovorima, pa čak i ljutnjama, to je realnost i to je život političara u svakoj vlasti", kazala je Dejanovićeva.
Ona je istakla da je stepen saradnje između premijera >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Ivice Dačića i prvog potpredsednika vlade Aleksandra Vučića za nju kao ministra "više nego zadovoljavajući".
"Oni koji dobro poznaju i Vučića i Dačića znaju da i jedan i drugi žele da maestralno urade ono što su zacrtali i čega su se prihvatili. Tako da oni koji poznaju premijera i lidera SPS Ivicu Dačića dobro znaju da on prihvaćene obaveze ne izbegava, da ih realizuje i ne prepušta drugima", rekla je Dejanovićeva.
Dejanović: Vlada je za tri meseca učinila pozitivne korake
Ministarka je ocenila da je Vlada Srbije u prva tri meseca učinila pozitivne korake na međunarodnom planu, konkretno deblokiranje pregovora o Kosovu, i jasno radila u borbi protiv korupcije i pripremila finansijsku konsolidaciju kako bi 2013. bila sa manjim deficitom.
Ocenjujući učinak vlade, Dejanovićeva je za sutrašnji "Blic" istakla činjenicu da su svi mnistri stekli uvid u svoje resore, počeli da gase požar i realizuju zadatke i ocenila da će ova vlada trajati ceo mandat.
(Tanjug, Blic)
Foto: Beta






