Izvor: Blic, 16.Jul.2012, 09:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić danas sa SVM
Stranke koje učestvuju u formiranju vlade Srbije nastaviće ove sedmice razgovore o eventualnim novim partnerima u parlamentarnoj većini, a danas će u Subotici mandatar Ivica Dačić razgovarati s predsednikom Saveza vojvođanskih Madjara Ištvanom Pastorom.
Dačić je ranije najavio da će ove sedmice, zajedno sa zamenikom vršioca dužnosti Srpske napredne stranke Aleksandrom Vučićem, razgovarati >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << o detaljima eventualnog učešća u vladi lidera Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasima Ljajića kome je u petak 13. jula predstavio ciljeve buduće vlade.
Ljajić je najavio da će se najkasnije do utorka znati odgovor SDPS mandataru Dačiću, odnosno da li će SDPS biti konstruktivna opozicija ili će direktno učestvovati u toj vladi, a da je pre toga potrebna saglasnost i dogovor sa Demokratskom strankom na čijoj je listi SDPS nastupio na izborima.
Dačić je prošle nedelje razgovarao i sa liderom Stranke demokratske akcije Sandžaka Sulejmanom Ugljaninom.
Predstavnici koalicije oko Socijalističke partije Srbije (SPS), SNS i Ujedinjenih regiona Srbije (URS) potpisali su u utorak, 10. jula koalicioni sporazum o formiranju nove vlade.
Kako je dogovoreno, SNS će u novoj vladi imati osam resora, SPS pet, a URS dva.
Ranije je najavljeno da će 23. jula biti nastavljena sednica parlamenta na kojoj će biti izabran predsednik Skupštine Srbije, potpredsednici i radna tela, a zatim i vlada.
Povezane vesti: DSS kritikuje Dačića Dačić: Preostaje konačna raspodela između SNS i SPS Dačić: Odmakao proces formiranja vlade Koalicioni sporazum SNS, SPS i URS 10. jula Dinkić: Sporazum SPS, URS i SNS najdetaljniji koalicioni sporazum u poslednjih 12 godina
Pogledaj vesti o: Subotica













