Dačić: Srbija protiv zida

Izvor: Nezavisne Novine, 01.Jul.2015, 13:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić: Srbija protiv zida

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je uoči zajedničke sjednice vlada Srbije i Mađarske u Budimpešti da je Srbija apsolutno protiv podizanja zida na granici između dvije zemlje da bi se spriječio ulaz migranata.

"Srbija se apsolutno snažno protivi takvoj ogradi", poručio je Dačić, uporedivši je sa Berlinskim zidom.

Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je da je podizanje fizičke barijere imperativ bez >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << presedana zbog pritiska imigranata, prenose beogradski mediji.

Ranije je najavljeno da će plan Mađarske o izgrađivanju ograde na granici između dvije zemlje biti visoko na agendi današnjeg sastanka dvije vlade.

Prema ranije objavljenim podacima, mađarska policija je od početka godine privela 67.000 ilegalnih migranata, među kojima su gotovo svi došli iz Srbije, a tokom prošle nedjelje je u tu zemlju u prosjeku pristizalo više od 1.000 ljudi dnevno.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.