Izvor: Kurir, 20.Jul.2011, 19:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DAČIĆ U VALJEVU URUČIO KLJUČEVE STANOVA POLICAJCIMA
VALJEVO - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić uručio je u Valjevu petorici radnika policije ključeve od stanova koji su im dati na korišćenje, a u planinskom odmaralištu Divčibare predao na korišćenje renoviran objekat policije i vatrogasno-spasilačkog odeljenja.
Valjevo će uskoro dobiti i objedinjeni štab za reagovanje, ne samo u slučaju vanrednih situacija, rekao je Dačić tokom posete >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Policijskoj upravi Valjevo.
U tom štabu biće, kako je objasnio, smeštene dežurne službe, video nadzor i građani će moći, pozivom na broj telefona 911, u slučaju potrebe automatski da uključe u reagovanje sve službe, počev od onih za elementarne nepogode, do vatrogasaca, službe zaštite i spasavanje, do saobraćajne policije i hitne pomoći.
Dačić je pohvalio rezultate rada Policijske uprave u Valjevu i najavio da će i dalje prvi zadatak biti borba protiv organizovanog kriminala, očuvanju javnog reda i mira i borba protiv terorizma.
U poznatom odmaralištu Divčibare kod Valjeva, Dačić je predao na korišćenje renoviran i rekonstruisan objekat u kome će biti smešteni policija i vatrogasno-spasilačko odeljenje, koje će dežurati 24 sata i biti na usluzi građanima u očuvanju javnog reda i mira, zaštiti od požara, u slučaju elementarnih i drugih nepogoda.
Tokom posete Valjevu, ministar unutrašnjih poslova najavio je i da će uskoro biti završena izgradnja nove zgrade policijske stanice na Ubu i rekonstrukcija policijske stanice u Lajkovcu, a preduzeće se mere da se i druge policijske stanice širom Srbije, koje rade u veoma nepovoljnim uslovima, osposobe, jer "moderna policija ne može da funkcioniše u dotrajalim zgradama i bez dovoljno opreme".
Još veća pažnja će se pokloniti rešavanju stambenih problema radnika zaposlenih u policiji i ovih dana će biti, kao i u Valjevu, podeljeni ključevi radnicima policije u Topoli, Arilju, Velikoj Plani i drugim mestima Srbije.










