Izvor: Kurir, 15.Avg.2011, 08:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DAČIĆ I ANTIĆ PREVESLALI SAVU
Dvojica socijalista u gliseru Žandarmerije uz muziku i piće juče dobro zagrejali atmosferu na Trećoj beogradskoj regati
BEOGRAD - Veselo!
Zamenik premijera i ministar policije Ivica Dačić i njegov partijski drug, predsednik Skupštine Beograda Aleksandar Antić, napravili su najveseliju atmosferu uskočivši u plovilo Žandarmerije, na jučerašnjoj, trećoj po redu Beogradskoj regati na Savi. Njih dvojica su najpre dobrih sat vremena osmatrali situaciju >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sa broda, uz tompuse i pićence, a onda su se opustili i sišli među omladince, da pokažu da i oni „jahtu" za trku imaju.
- I Beograd, poput drugih gradova u Srbiji, treba da ima regatu, jer takve manifestacije predstavljaju oazu od svakodnevnih problema - rekao je Dačić, koji je na manifestaciju došao sa sinom.
Antić, koji je sve vreme đuskao uz preglasnu muziku koja je „vrištala" sa broda, kazao je da je uložena velika energija kako bi se Beograd i Beograđani približili rekama.
- Veliki broj Beograđana danas je na mostu na Adi, a veliki broj ljudi je takođe sišao na reke, i to je sjajna stvar - istakao je Antić.
On se čak odvažio i da s policijskog glisera uskoči na splav od flaša i zavesla, a taj zanimljiv momenat nije promakao fotoreporteru Kurira.
(J. V.)


















